estetica life güzellik salonu telefon whatsapp estetica life güzellik Facebook instagram estetica life güzellik adana estetica life youtube merve çakmak mvp travel turizm

 SIKÇA SORULAN SORULAR

 

KALICI MAKYAJIN KULLANIM SURESİ UZATILABİLİR MI ?

Kalıcı makyajınızın süresini uzatabilmek için bazı önlemler almak mümkün:

-Pigmentler kalıcıdır ama daima belli bir süre sonra solarlar ve rötuşa ihtiyaç gösterirler. Hem güneş ışığı, hem de düzenli ışık renklerine maruz kalmak ya da solaryum seansları olumsuz etki yaparlar. Cildin fazla kuru olması, bazı uyuşturucular ve sigara kullanımı da kalıcılığı olumsuz yönde etkileyen faktörlerdir.

 

Lazer epilasyon nedir?

Lazer epilasyon, vücutta oluşan kıllanmanın giderilmesinde en etkili medikal teknolojidir. İnsanlar lazer epilasyon tekniği öncesinde çok farklı yöntemler kullanıyorlardı. Bu yöntemlerin çoğu uzun süreli ve kalıcı olmuyordu. Lazer epilasyon bu sorunu gidermede en etkili medikal estetik yöntemidir.

 

Lazer epilasyon nasıl yapılır?

Lazer epilasyon süreci, epilasyon yapılacak olan bölgenin temizlenmesi, bölgedeki uzun olan kılların kısaltılarak epilasyona uygun hâle getirilmesi ve lazer cihazı ile taranması şeklinde üç aşamadan oluşmaktadır. Lazer epilasyona başlamadan önce, epilasyon yapılacak bölgeye özel bir jel sürülür. Daha sonra ten ve kıl rengine göre size en uygun lazer epilasyon cihazı ile epilasyon yapılacak bölge taranır. Bu işlem kıl yoğunluğuna göre birkaç dakika veya birkaç saat sürebilir. Bir seans yaklaşık olarak 15 dakika ile 45 dakika arasında sürmekte ve seans aralıkları 4-8 hafta arasında değişmektedir. Tedavinin bitmesi için gerekli olan seans sayısı 3 ile 6 seanstır. Lazer epilasyon tedavisi hem kısa sürmekte hem de kısa sürede sonuç alınmaktadır.

 

Lazer epilasyon öncesi nelere dikkat edilmeli?

Lazer epilasyona gelmeden bir hafta öncesine kadar kökünden kıl alma (ağda vb.) işlemi yapılmaması gerekir. Lazer epilasyona gelirken aşırı uzamış olan kıllar makas veya jilet yardımıyla kısaltılabilir. Lazer epilasyon öncesi tüyleri sarartma veya boyama gibi işlemlerin yapılmaması gerekir. Lazer epilasyona gelmeden 15 gün öncesine kadar cilde herhangi bir pealing yapılmamalıdır. Lazer epilasyon yapılacak bölge temiz olmalı, epilasyon yapılacak olan bölgede makyaj olmamalıdır. Son 6 ay içerisinde “roaccutane” kullanılmamış olunması gerekmektedir.

 

Lazer epilasyonun avantajları neler?

Hastaların çoğunda etkili ve uzun dönemli epilasyon sağlar. Hastaya uygun bir teknikle yapıldığında güvenli bir yöntemdir. Göreceli olarak daha az ağrılı bir yöntemdir. Hızlı bir yöntemdir, ortalama 2 saatte vücuttaki tüm tüyler temizlenebilir. Cilt üzerinde alerjik bir yan etkisi yoktur, cildi tahriş etmez, kalıcı yara izi bırakmaz, kanserojen olduğunu gösteren herhangi bir bilimsel kanıt yoktur. Batık kıllarda ve kıl dönmelerinde en iyi tedavi yöntemidir. Cilt enfeksiyonu ve bulaşıcı hastalık riski yoktu.

 

Dermapen Nedir? 

 

Dermapen cildin üst tabakasına yani epidermise zarar vermeden, cildi derinden etkileyerek ciltte oluşan sorunları gidermek için uygulanılan bir yöntemdir. Ciltte güvenilir bir şekilde yenilenme gerçekleşirken uygulamayı yaptıran kişi normal bir şekilde sosyal hayatına devam edebilir.

     Copyright © 2018 Estetica Life Güzellik Merkezi. Tüm hakları saklıdır.   aj, adana güzellik salonu  

Adana Web Tasarım